Встановлення частотних перетворювачів
Оформите заявку на услугу, мы свяжемся с вами в ближайшее время и ответим на все интересующие вопросы.

До комплектації вантажопідіймального обладнання також можна віднести додаткове встановлення частотного перетворювача (ПП). Як правило, виникають питання, що це? Навіщо він необхідний цей перетворювач? У чому полягають переваги його застосування?

Частотний перетворювач – електронний статичний пристрій, який застосовується для керування електродвигуном (синхронного або асинхронного типу) змінного струму. 

Перетворювач змінює швидкість обертання двигуна безпосередньо за рахунок зміни частоти напруги. Іншими словами, частотний перетворювач змінює типову напругу мережі 380В з частотою 50Гц, імпульсне, що створює в двигуні синусоїдальний струм з частотою від 0 до 400Гц або вище.

До того ж, обладнання даним електричним пристроєм, дає можливість використання трифазного електродвигуна монофазної мережі, виключаючи втрату потужності. 

Інтеграція частотного перетворювача можлива на такі конструкції:

  • кран-балки
  • бруківки
  • консольні
  • тельфери електричні
  • козлові

Також надаємо можливість перевести на частотне регулювання електроприводи в:

  • механізми горизонтального переміщення тельфери
  • механізми горизонтального переміщення крана
  • механізми горизонтального переміщення вантажного візка
  • механізму підйому вантажу


А також комплексний перехід на частотне управління, що передбачає управління механізмами горизонтального підйому та пересування.

У більшості випадків частотний перетворювач встановлюється в систему без зміни вже наявного обладнання. 

Додатково передбачається встановлення шафи для ЧП і за необхідністю: фільтри (забезпечують зниження рівня перешкод, коректну роботу перетворювача частоти) та гальмівні резистори (пристрої динамічного гальмування). 

Також хочемо відзначити, що більшість сучасних моделей частотних перетворювачів вже мають на борту штатні фільтри.

За рахунок інтеграції частотного перетворювача Ваша компанія зможе значно скоротити електроенергію, що споживається, істотно розширити функціональність системи управління, збільшити час експлуатації крана і його надійність

Розширення функціональності системи управління досягається завдяки: 

  • Плавному розгону (гальмування), крім розгойдування об'єкта, що піднімається. 
  • У широкому діапазоні регулювання швидкістю від 0 до номінального значення та вище. 
  • У можливості синхронного керування кількома двигунами від одного перетворювача. 

Надійність та безвідмовна працездатність крана: 

  • Значно спрощується електрична схема керування. 
  • У пусковому/робочому режимі струм обмежується не більше номінального значення. 
  • Захист електроустаткування крана, повідомлення про причини аварійної зупинки. 
  • Плавний розгін/гальмування знижують навантаження на металоконструкції крана та його механічне обладнання. 

Можливість економії електроенергії, що обумовлюється здатністю ЧП зменшувати амплітуду напруги живлення, що дозволяє підтримувати постійний момент навантаження на двигуні. Крім цього, встановивши рекуперативні системи, можна повертати енергію, отриману від гальмування назад у мережу.

ПРОГРАМУВАННЯ І НАЛАШТУВАННЯ ПП

Програмування частотних перетворювачів може здійснюватися за допомогою комп'ютера через цифрові інтерфейси, наприклад: CAN, USB, RS485 і т.д. Також з їх допомогою з'являється можливість керувати електроприводами віддалено та синхронізувати пристрої.

Крім того, налаштування частотного перетворювача виконується з панелі керування. Функціональні можливості залежить від конкретної моделі. Зазвичай параметри керування розбиті на групи: наприклад: навантаження на двигун, налаштування входів/виходів, параметри мережі та багато іншого. Додатково можуть передбачатися і спеціальні функції , необхідні регулювання конкретних моделей двигунів. У разі введення помилкових або некоректних даних є можливість скидання до заводських налаштувань.

Особливо слід зазначити, що налаштування/програмування перетворювачів здійснюється строго за інструкцією, що додається до кожної моделі. Вибираючи модель частотного перетворювача, необхідно виходити з потужності та типу двигуна. Також враховуються: точність та діапазон регулювання швидкості, час уповільнення та розгону, особливості експлуатації. Якщо ви вагаєтесь і не можете визначитися з вибором НП, фахівці « МОСТОКРАН » завжди прийдуть «на допомогу» і порадять оптимальну модель для вашого крана .