Проведення регулярного обслуговування та своєчасний ремонт електрообладнання кранів мають особливе значення, що впливає на тривалу та безаварійну роботу вантажопідйомних машин.
Ремонт електричної частини
Залежно від періодичності проведення розрізняють три види ремонту електричної частини вантажопідіймального обладнання. Кожен їх виконується у певному обсязі, виходячи з результатів попереднього обстеження крана:
- Малий. Іноді його називають поточний або плановий ремонт електрообладнання кранів. Він включає: перевірку кнопок, реле, електромагнітів, ступінь нагрівання підшипників та корпусів двигунів, наявність мастила. У процесі роботи змінюють щітки електромоторів, сухарі, контролери, що вийшли з ладу. Очищають від нагару та обтирають контакти, підтягують клемні з'єднання, заміряють показники опору ізоляції обмотки, проводки крана. Перевіряється пульт та система дистанційного керування краном.
- Середній - повне розбирання та ревізія стану всіх елементів електричної частини. Обсяг та характер ремонтних робіт залежить від отриманих результатів, ступеня зносу конструктивних елементів. Зазвичай роботи передбачають: промивання двигунів, просочування та усунення пошкоджень обмотки, регулювання магнітних пускачів, заміну несправної частини тролеїв, струмознімачів, зношених підшипників та ін.
- Капітальний. Крім робіт, що входять до переліку середнього ремонту, здійснюється заміна окремих вузлів електричної частини. Іншими словами, проводять заходи для відновлення електрообладнання ГПМ до його вихідного стану.
По завершенню, середній та капітальний ремонт електрообладнання підйомних кранів передбачає налагодження, регулювання, випробування ДПМ.
Реконструкція електричної частини
В ходе выполнения ремонтных работ производится реконструкция электрооборудования грузоподъемной техники. Устанавливаются дополнительные опции обеспечивающие: увеличение КПД, удобство управления и безопасность использования ГПМ. К ним относятся:
- Частотные преобразователи.
- Современные системы управления.
- В зависимости от производственных задач подбирается приемник и пульт дистанционного управления краном.
- Ограничители грузоподъемности.
- Дополнительное оборудование в кабину машиниста крана (если ее предусматривает конструкция): отопление, кондиционер, кресло-пульт.
- Системы защиты и токоподвода.
Ремонт та реконструкція електрообладнання кранів обов'язково включає заміну шаф керування, а також силових кабелів. " МОСТОКРАН " має величезний досвід проведення ремонтних робіт електричної частини крана. У нашому інтернет-магазині ви зможете підібрати пульт (радіо або на кабелі) дистанційного керування краном, частотні перетворювачі, тролейні шинопроводи та інші конструктивні елементи, а також замовити їх монтаж.